Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 15:23 Bu haber 1349 kez okundu
 
Erzincan Valisinden Büyük Adım
Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde ki bilimsel potansiyelin, sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunmak ve bölgedeki firmaları Ar-ge, inovasyon çalışmalarına yönlendirerek, üniversitedeki akademisyen ile sanayici arasında karşılıklı güvene dayalı, sürdürülebilir işbirliğini sağlamak üzere üniversite ile sanayiyi biraraya getirdi.
GÜNDEM Haberi
Erzincan Valisinden Büyük Adım

Vali  Arslantaş, Erzincan Organize Sanayi Bölgesi’nde fiber optik kablo tertibatları ve özel fiber optik ürünlerin tasarım ve üretimine yönelik faaliyet gösteren BC Fiber Optik Sanayi ve Ticaret Şirketine ait fabrikayı ziyaret etti.

Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş yaptığı açıklamada, her alanda süratli bir değişimin yaşandığı günümüzde ülkemizin refah seviyesini teknoloji üretebilen ve bilgiye sahip olan eğitilmiş toplumların yükseltebildiğini belirterek, bu kapsamda bilgiyi teknoloji üretimine dönüştürebilmek için de Erzincan Binali Yıldırım Üniversitemize ve sanayimize önemli görevler düşmekte olduğunu ifade etti.

Sayın Arslantaş konuşmasının devamında; “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitemizi, Erzincan Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren BC Fiber Optik Sanayi ve Ticaret Şirketine ait fabrikada gezdirdik. Bu kapsamda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitemiz bir yandan yaptıkları eğitim-öğretim faaliyetleri ile sanayinin ihtiyaç duyduğu Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) personelini yetiştirebilecek, diğer yandan da araştırma yaparak sanayinin ihtiyaç duyacağı alanlarda bilgi üretmeye çalışacak. Çünkü sanayinin kendi teknolojisini üretebilmesi için teknolojiyi üretebilecek bilgiye kolayca ulaşabilmesi gerekir. Bu da ancak güçlü bir üniversite-sanayi işbirliği ile mümkündür.

Yürütülecek olan çalışma için Erzincan Binali Yıldırım Üniversitemize ve Fabrika Müdürümüz Rıdvan Alaz’a öneri olarak; üniversite-sanayi ortak araştırma merkezi kurularak, bilginin ve üretimin gücünü bütünleştirecek ortak proje ekipleri oluşturulmalı, master ile doktora programlarının sanayide somut katkı sağlayacak ve bilgi aktaracak şekilde yönlendirilmeli son olarak ise üniversitelerde problem çözme ve danışmanlık merkezi oluşturularak sanayiye güç katacak şekilde yapılandırılmalıdır. Bu çalışma süresince Erzincan Valiliği olarak her türlü desteği sağlamaya da hazırız.” İfadelerini kullandı.

Bizlerde Refahiye Postası ailesi olarak attığı her adımda örnek teşkil eden Valimizi kutluyoruz.

Kaynak: (Valilik) - Erzincan Valiliği Editör:
Etiketler: Erzincan, Valisinden, Büyük, Adım,
Yorumlar
Haber Yazılımı