Haber Detayı
25 Ağustos 2019 - Pazar 17:33 Bu haber 1587 kez okundu
 
Okullar bölgesi yeni döneme hazırlanıyor
Refahiye Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay içinde başlatılan yol, kaldırım ve peyzaj yenileme çalışmaları hızla devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Okullar bölgesi yeni döneme hazırlanıyor

Refahiye Belediyesi, Refahiye içindeki ana yolların öncelikli olarak asfaltlanması, kaldırım bulunmayan yerlere kaldırım yapılması ve payzaj çalışmaları başlatmış idi. Bu kapsamda okullar bölgesinde Doğan Koç Caddesi'nin başından Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Lojmanlara kadar kaldırım ve asfaltlama çalışması yapıldı. 

 

Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı da çalışmaları yerinde takip etti. Konuyla ilgili olarak Başkan Paçacı şunları kaydetti:

 

"Yüksekokul'a özel bir ihtimam gösteriyoruz. Bunu iki boyutta ele alabiliriz: 

 

Birincisi; öğrenim düzeyi ne olursa olsun, üniversite birimlerinin bulunduğu kente sağlaması beklenilen önemli faydalar vardır. Bizim de Refahiye'de her iki yüksekokulumuzdan büyük beklentilerimiz var. Ancak sadece bekleyemezsiniz. Yüksekokullarımızın da ihtiyacı var elbette. Bu ihtiyaçları önce gücümüz ölçüsünde karşılamaya gayret edeceğiz ki, beklentilerimize de karşılık bulabilelim.

 

İkinci boyutun da altını özenle çizmek isterim: Buraya öğrenim için gelen gençler farklı il ve ilçelerde ikamet ederken Refahiye'yi tercih ederek geliyorlar. Bu tercihlerinden ötürü asla pişman olmamalılar. Gezdiği, yürüdüğü, oturduğu, kalktığı yeri sevmeli buraya gelen genç kardeşlerimiz. Buradan ayrıldıklarında, "Ben de Refahiye'de okudum" demelerini istiyorsak şayet, üzerimize düşenleri de yerine getirmek durumundayız. Biz Refahiye'nin çocukları olarak çok daha toleranslı olabilir, Refahiyemizin eksikliklerini görmezden gelebiliriz. Fakat hayatının en güzel iki yılını geçirmek üzere kentimize gelen gençlerimizden bunu bekleyemeyiz. 

 

İşte bu iki gerekçe ile Refahiye'deki yüksekokullarımız, bu okulların öğretim görevlileri, personeli ve öğrencileri için Refahiye Belediyesi olarak ne yapmamız gerekiyorsa her zaman samimiyet ve gayretle hizmet vereceğiz."  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okullar, bölgesi, yeni, döneme, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı