Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 01:03 Bu haber 3054 kez okundu
 
Refahiye 2. Etap TOKİ Konutları Projesi Kura Takvimi
Refahiye 2. Etap TOKİ başvurularının alınmasının ardından sıra kura çekiminde. “Hak Sahibi Belirleme Kurası” için takvim belli oldu.
YAŞAM Haberi
Refahiye 2. Etap TOKİ Konutları Projesi Kura Takvimi

 

Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın ilgi ve gayretleri ile projelendirilen ve başvuruları alınan 2. Etap TOKİ Konutları projesinin yer tesliminin yapılmasının hemen ardından alınan yeni bir Belediye Meclisi kararı ile iptal edilen imar planı nedeniyle akamete uğraması başvuru sahiplerini mağdur etmişti.

 

31 Mart yerel seçimleri sonrasında Belediye Başkanı seçilen Çakmak Paçacı Refahiye'nin konut sorununa ivedi çözüm sağlamak amacıyla iptal edilen projenin yeniden hayata geçirilmesi için TOKİ ile görüşmeler ve yazaışmalar yapıldığını duyurmuş idi.

 

2. Etap TOKİ Konutları projesi ile ilgili gayretler sonuç vermiş ve geçtiğimiz aylarda 2+1 ve 3+1 olmak üzere başvuran başvuru sahipleri sayısının yapılacak konut sayılarının üzerinde olduğu ilan edilmiş idi.

 

Şimdiler de ise en çok konuşulan ve cevabı merak edilen soru "TOKİ Konutlarının kurasının ne zaman çekileceği" idi.    

 

Uygun fiyata konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar "TOKİ kuraları ne zaman çekilecek sorusuna" yanıt ararken, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman'ın Refahiye TOKİ projesinin hızlandırılması yönündeki girişimleri ile TOKİ'nin kura takvimi de belli oldu.

 

Edinilen bilgiye göre, TOKİ kuralarının 20 Ağustos 2019 Salı günü çekilmesi bekleniyor.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonundaki Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye’nin 67 ilinde 140 projeyle hayata geçirilen 50 bin yeni sosyal konutun kuraları 6 Mayıs Pazartesi günü başlamıştı.

 

TOKİ KURALARI NASIL ÇEKİLİYOR? 
TOKİ  “Hak Sahibi Belirleme Kurası”, TOKİ tarafından ilan edilen tarihte noter huzurunda çekiliyor.

“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde TOKİ tarafından ilan edilecek tarihte gerçekleştiriliyor.

Kura sonrası hak sahibi olamayan vatandaşların yatırdığı başvuru bedelleri iade edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Refahiye, 2., Etap, TOKİ, Konutları, Projesi, Kura, Takvimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı