Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 23:35 Bu haber 1375 kez okundu
 
TOKİ Kuraları Yenilenecek
Refahiye 2. Etap TOKİ Konutları için 20 Ağustos 2019 tarihinde çekilen kuralar iptal edildi...
YAŞAM Haberi
TOKİ Kuraları Yenilenecek

Refahiye'de yapımına başlanacak olan TOKİ Konutları AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman'ın ve Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı'nın girişimleri ile hızlandırılmış ve kura çekilişi öne aldırılmıştı. Ancak Refahiye'de ikamet eden başvuru sahipleri ile Refahiye dışında ikamet eden başvuru sahiplerinin karıştırılmış olması nedeniyle kura çekilişinin yenilenmesine karar verildi. 

 

Refahiye'de yaşayan halkın konut sorununu çözmek maksadıyla Son Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın talimatları ile Refahiye 2. Etap TOKİ Projesi hayata geçirilmiş idi. Bu nedenle başvurunlar arasında önceliğin Refahiye merkez ve köylerinde ikamet edenlere verilmesi yoluna gidilmişti. Ancak TOKİ'nin, başvuru sahiplerine ilişkin listeyi karıştırması sonucunda kura çekilişinin de yenilenmesi gerekliliği doğdu.

 

TOKİ'den başvuru sahiplerine gönderilen mesajda;

20 AĞUSTOS 2019 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ERZİNCAN REFAHİYE KONUTLARI HAK SAHİPLİĞİ BELİRLEME KURASI, BAŞVURU LİSTELERİNİN SEHVEN HATALI BELİRLENMESİ SEBEBİ İLE İPTAL EDİLMİŞ OLUP, SÖZ KONUSU KURA ÇEKİLİŞİ 03 EYLÜL 2019 TARİHİNDE NOTER HUZURUNDA YENİLENECEKTİR.

ifadelerine yer verildi.

 

Yenilecek kura çekilişinin tarihi 3 Eylül 2019 olarak belirlendi!

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOKİ, Kuraları, Yenilenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı